Bezoekadres
Reitseplein 1
Postbus 90154
5000 LG TILBURG
T 013 205 00 00
Voor ondernemers uit Zeeland:
Oostelijk Bolwerk 9
4531 GP Terneuzen
T 0115 451456
Onze website gebruikt cookies en vergelijkbare technieken. De cookies worden geïnstalleerd op je computer. Hiermee verzamelt VNO-NCW Brabant Zeeland persoonsgegevens en volgen wij je gebruik van onze website en die van derden. Deze gegevens delen wij met externe platformen. VNO-NCW Brabant Zeeland doet dit om jou de beste digitale ervaring te bieden op onze website en die van anderen. Geef je ons hiervoor toestemming? Voor meer info, check ons privacy statement.
Artificiële intelligentie (AI) is een van de belangrijkste nieuwe spelers op de markt. Alleen weten ondernemers vaak niet niet hoe ze de tool in moeten zetten. Jij wel? Veel bedrijven lopen rond met de vraag: “Wat voor toegevoegde waarde heeft AI voor mijn vakgebied”. VNO-NCW Brabant Zeeland speelde hierop in en reisde maandag 24 juni af naar Den Bosch om een AI-bijeenkomst te organiseren voor haar leden bij Grasso.
Al 75 jaar winnen we geen spellen meer die we zelf bedenken. Vijf jaar na het einde van de Tweede Wereldoorlog ontwikkelde Alan Turing de eerste vorm van kunstmatige intelligentie, de Turing-Test. Eind 2022 beleefde AI echter zijn definitieve doorbraak. Sindsdien gaat er geen dag voorbij zonder dat we ermee in aanraking komen.
“If you put garbage in, you’ll get garbage out” – Alexander van Eerden
Building Blocks founder Alexander van Eerden opende de sessie en nam ons in vogelvlucht mee door de geschiedenis van AI. Anton de Nijs van BrainStax – Stay Ahead voegde als tweede spreker toe hoe belangrijk de balans blijft tussen data en informatie zelf. Afsluitend gaf Kees Koertshuis van Buro GEKKO een demonstratie van CoPilot; eens te meer werd duidelijk dat de mogelijkheden eindeloos zijn met AI, bijvoorbeeld om de arbeidsproductiviteit te vergroten.
Lycke van Boekel, CEO bij Boekel AGF Horecagroothandel was een van de geïnteresseerden bezoekers en was na afloop laaiend enthousiast. “Ik heb heel veel ondernemers gesproken die zeiden dat ze er meteen mee aan de slag gaan.” Met een big smile voegde ze eraan toe dat de hele setting waarin de bijeenkomst plaatsvond er eentje was waarin ze zich heel comfortabel voelde. “Je merkt dat iedereen met vragen zit. Het is fijn dat je hier op een vrije, laagdrempelige manier je mening kan delen.”
Tijdens de afsluitende borrel bleken de bovenkamers aardig vol te zitten met informatie. En wat bleek? Het gros van de ondernemers stond met jeukende handen klaar in aanslag. “Ik ga hier morgen meteen mee aan de slag”, was de tendens. Dat gold ook voor Sjoerd Lemstra, die de bijeenkomst zag als een volgend zetje in de goede richting. “Het is nu vooral zaak dat je er iets mee gaat doen. Maar het is wel duidelijk, in AI zit de toekomst.”
"*" geeft vereiste velden aan
Met het versturen van deze gegevens ga je akkoord met de wijze waarop wij jouw gegevens verwerken. Privacy statement
Bezoekadres
Reitseplein 1
Postbus 90154
5000 LG TILBURG
T 013 205 00 00
Voor ondernemers uit Zeeland:
Oostelijk Bolwerk 9
4531 GP Terneuzen
T 0115 451456
Meldingen